Zabiegi laserowej korekcji wzroku są w chwili obecnej najbezpieczniejszym i szybkim sposobem trwałego pozbycia się wad wzroku. Zakres możliwych do korekcji wad oscyluje w granicach od -14 dioptrii do +6 dioptrii, natomiast w przypadku cylindrycznych około 5D. O klasyfikacji pacjenta do zabiegu decyduje lekarz okulista specjalista chirurgii refrakcyjnej. Najodpowiedniejszy wiek dla korekcji to 18-55 lat.

Autor: Kyle May
Wada wzroku powinna być stabilna przez minimum 6 miesięcy przed planowanym zabiegiem. Przed podjęciem zabiegu pacjent musi być w pełni zdrowy. laserowa korekcja wzroku stosowana jest od kilkunastu lat, jako pernamentna metoda pozwalająca na wyeliminowanie konieczności noszenia okularów lub szkieł kontaktowych. Z tego dobrodziejstwa skorzystało już ponad kilkanaście milionów ludzi na całym świecie. Krótkowzroczność, dalekowzroczność, astygmatyzm oraz kombinacje tych wad koryguje wiązka lasera excimerowego. Wykorzystuje ona zjawisko fotoablacji – czyli usunięcie kolejnych warstw rogówki o grubości od 0,5 do 1 mikrona.

Celem zabiegu laserowej korekcji wad wzroku jest precyzyjne wymodelowanie kształtu rogówki oka w ten sposób, aby wpadające do oka promienie świetlne były skupiane na siatkówce i tworzyły poprawny obraz.

Interesują Cię zamieszczone tu wiadomości? To świetnie – cieszy nas to! Wejdź więc do następnej podstrony oraz doczytaj i sprawdź (http://dentystakaniak.pl/) nowe treści.

Parametry wiązki światła laserowego ustalane są osobno dla każdego oka poprzez informacje zebrane podczas wywiadu z pacjentem. Tak więc w przypadku krótkowzroczności efektem korekcji jest spłaszczenie, a w przypadku dalekowzroczności – uwypuklenie centralnej części powierzchni rogówki.

Nie ma tu żadnych nacięć – nie ma zatem ryzyka uszkodzenia rogówki. Cały zabieg jest programowany w komputerze. Pracą lasera też steruje komputer. Zabieg ten jest całkowicie bezbolesny i trwa zaledwie kilkanaście minut. Cechuje się krótkim okresem powrotu do zdrowia. Istnieje małe ryzyko powikłań oraz skutków ubocznych po zabiegu (). Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym – poprzez podanie kropli znieczulających do oka. Ma więc charakter ambulatoryjny, co pozwala na wypisanie Pacjenta do domu niedługo po zabiegu. Po powrocie do domu należy wypocząć.

Opatrunek należy odchylać jedynie po to, aby wpuścić krople do oka. Następnego dnia, po przebudzeniu, można już zdjąć opatrunek.W przeciągu pierwszych dwóch tygodni dozwolony jest lekki wysiłek fizyczny; związany z wykonywaniem zwykłej pracy. Nie wskazane jest prowadzenie samochodu. Zaraz po zabiegu – widzenie jest troszkę zamazane, poprawia się z reguły w ciągu dwóch dób po zabiegu. Po korekcji stosować należy krople zawierające antybiotyki, steroidy i sztuczne łzy.

Warto pamiętać o tym, by przed Laserową Korekcją wzroku:
– przez 24 godziny nie pić alkoholu ;
– nie nakładać makijażu;
– nie zakładać szkieł kontaktowych;
– założyć wygodny strój.


Author

admin