Wprawdzie chyba każdy z nas świetnie zdaje sobie sprawę z faktu, że o własne zdrowie trzeba bardzo dbać, jednakże w praktyce okazuje się, że nie zawsze zachowujemy się właściwie.

gabinet ginekologiczny

Autor: Agência de Notícias do Acre
Źródło: http://www.flickr.com

W dodatku w przypadku zdrowia zdecydowanie najważniejsza jest profilaktyka, o czym zbyt często zapominamy. Przykładowo – każda dziewczyna powinna przynajmniej raz do roku udać się do ginekologa, a co najmniej raz na dwa lata wykonać mammografię piersi. Tymczasem statystyki są naprawdę zatrważające, bo takich regularnych badań nie przestrzega nawet dziesięć procent dziewcząt.
Zwykle przyczyną braku regularnych badań u lekarza jest brak pieniędzy lub czasu. Nie da się ukryć, że w dzisiejszych czasach zazwyczaj to właśnie brak pieniędzy jest najpoważniejszą przeszkodą do dbania o swoje zdrowie. Jeżeli kobieta zarabia mało i ma do wyboru wizytę u lekarza lub ciepły obiad, kategorycznie wybierze to drugie. Praktycznie zawsze znajdą się jakieś poważniejsze wydatki, a póki wszystko jest w porządku, taką wizytę można przekładać praktycznie w nieskończoność.

Czyżbyś czuł ochotę na więcej wpisów na ten temat? Zachęcamy w takim razie do nowej strony – po prostu kliknij tu i przeloguj się do naszego portalu.

Dodatkowo wiele z nas na co dzień żyje w stałym biegu i często nie ma nawet siły zrobić zakupów i ugotować jedzenia, nie mówiąc już o wygospodarowaniu czasu na wizyty kontrolne u ginekologa Ranking Lekarzy – ginekolog w Twoim mieście.
Kiedy Ty także należysz do kobiet, które po raz kolejny odkładają wizytę u specjalisty, wtedy z pewnością nadszedł właściwy czas, aby to zmienić. Może okazać się, że pójście raz do roku do lekarza nie jest bynajmniej tak niemożliwym zadaniem jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka.

Jeśli Twoim największym wrogiem jest brak czasu, wtedy powinnaś umówić się w prywatnym gabinecie. Są lekarze, którzy znakomicie rozumieją taką przyczynę jak brak czasu i przyjmują kobiety na przykład bardzo wcześnie rano. W takich przypadkach możesz pójść do ginekologa dla przykładu jeszcze przed pracą.
Jeżeli jednak Twoim największym problemem jest brak pieniędzy, wówczas powinnaś udać się do przychodni i tam zapisać się do ginekologa. Minusem tej sytuacji jest duży czas czekania na wizytę. Dlatego możesz jeszcze poszukać w internecie – cyklicznie odbywają się mające na celu propagowanie regularnych badań akcje, w czasie których można zbadać się za darmo. Jeżeli wpiszesz w Google hasło „darmowy ginekolog z Warszawy” (rekomendowana strona), zdecydowanie coś znajdziesz.


Author

admin