Właściwe wypełnienie dokumentu pit może nieraz sprawiać problem. Zeznanie podatkowe powszechnie kojarzy nam się też z niepotrzebnym stresem i presją czasu. Przez to część osób powierza to zadanie zatrudnionej przez siebie księgowej. Na tego typu rozwiązanie zdobywają się przeważnie osoby, które mają jakąś własną działalność gospodarczą i nie orientują się, jak dobrze wypełnić pit 36. Zazwyczaj Związane jest to jednak z niepotrzebnymi kosztami. My jednak, w dalszym ciągu nie mamy pojęcia, w jaki sposób prawidłowo rozliczyć się z podatku , przez co czujemy się w tym obszarze bezradni.

finanse
Zupełnie niepotrzebnie. Obecnie jest bowiem wiele możliwości, dzięki którym mamy okazję nauczyć się samodzielnie uzupełniać pity. Dużym ułatwieniem jest również, udostępniona jakiś czas temu, możliwość złożenia zeznania podatkowego przez internet – PITax.pl. Dzięki temu, możemy uniknąć stania w kilometrowej kolejce w urzędzie skarbowym. Szanujemy wówczas nasz cenny czas oraz nie musimy się niepotrzebnie denerwować. Warto jednak pamiętać, o tym,, aby wysłać wypełniony pit najszybciej, jak to możliwe. Jeżeli zostawimy to ostatni moment, to serwery internetowe też mogą być wówczas przeciążone.

Ostatni dzień na dostarczenie wypełnionych dokumentów pit zależy od rodzaju uzupełnionego przez nas pitu. Gotowy Pit 36, podobnie jak pit nr 36L, 37,38 i 39, należy dostarczyć do urządu najpóźniej do 30 kwietnia 2015 r. Dobrze wiedzieć, że skala podatkowa wynosi

finanse

obecnie 18% i 32% – do źródła. Pit 36 muszą wypełnić osoby, które w minionym roku prowadziły własną działalność gospodarczą, opodatkowaną właśnie według tej skali. Obowiązek rozliczenia się z podatku obejmuje wówczas także osoby, które zaciągnęły kredyt podatkowy. W ten sam sposób rozliczają się też różnego rodzaju najemcy, podnajemcy, dzierżawcy i poddzierżawcy.

Przez Pit 36 można też rozliczyć się łącznie, jeżeli np.

Ten artykuł posiada fascynujące informacje na opisywany temat – jeśli masz ochotę zdobyć więcej wpisów, to odwiedź stronę elektryk kraków, która omawia podobne zagadnienia.

posiadamy wspólnika. Rozliczenie łączne w określonych przypadkach może dotyczyć również małżonków. W określonych przypadkach pit 36 uzupełniają też rodzice, którzy samodzielnie wychowują dziecko. Dzieje się tak, gdy nasz podopieczny jest niepełnoletni, dostaje rentę z powodu niepełnosprawności albo też nadal się uczy i nie skończył 25 lat. Warto zorientować się także w zasadach dotyczących dochodów zagranicznych oraz osób, które pracowały w Polsce, ale nie posiadają polskiego obywatelstwa.


Author

admin