Naukowcy są zgodni, że profilaktyka daje dużą szansę uniknięcia wielu trudnych do wyleczenia schorzeń. Do działań profilaktycznych zaliczane są bez wątpienia zdrowe odżywianie, ruch i odpowiednią dawkę odpoczynku. Niezwykle ważne jest również, aby co jakiś czas wykonywać badania krwi i analizować uzyskane wyniki.

Analiza krwi pomaga wykryć nieprawidłowości naprawdę szybko

Sporo schorzeń nie daje wyraźnych symptomów w swym początkowym przebiegu, zatem może minąć troszeczkę czasu nim pojawią się dolegliwości i choroba zostanie zdiagnozowana. Jednak analiza krwi ma szansę wykazać wahania już w momencie, gdy schorzenie nie daje żadnych oznak i tym sposobem leczenie może zostać rozpoczęte wcześniej albo lekarz (lekarz garwolin) prowadzący może polecić rozszerzoną diagnostykę. Uznaje się, że im wcześniej choroba będzie zdiagnozowana i zacznie się terapię, tym większa jest możliwość, że kuracja zakończy się powodzeniem.

Istnieje dużo istotnych badań krwi

Przy zastosowaniu analizy przeprowadzonej w Vita Medica można diagnozować wiele chorób. Najważniejszymi badaniami krwi są morfologia i OB, które wskazują parametry poszczególnych czynników w krwi. Dzięki morfologii można się zorientować między innymi, jaka jest wysokość krwinek białych oraz czerwonych, jak też poznać zawartość żelaza. Z krwi przeprowadza się także analizy cukru, cholesterolu czy hormonów tarczycy.

Wiele analiz wykonuje się na czczo

Badania krwi przeprowadza się w laboratoriach analitycznych. Jeżeli nie chce się ponosić kosztów za wykonanie analiz, trzeba przed badaniem pójść do lekarza pierwszego kontaktu i prosić go o skierowanie na badania krwi. Należy pamiętać, że krew do większości analiz powinna być oddana na czczo, czyli po ośmiogodzinnej przerwie w przyjmowaniu jedzenia i płynów różnych niż woda. W innym wypadku analiza może wyjść nieprawidłowa i nie ukaże prawidłowych wyników. Wyniki analiz krwi dostępne są w dużej ilości przypadków już tego samego dnia w późniejszych godzinach, chociaż jest to uzależnione od rodzaju badania oraz godzin urzędowania laboratorium. Z wynikami warto pójść do lekarza, który wyjaśni poszczególne wartości, jak również zadecyduje, czy niezbędna jest zaawansowana diagnostyka lekarska.


Author

admin