czasochłonne, problematyczne, stresujące – czy rozliczanie podatku musi właśnie takie być? A więc nie. Ministerstwo Finansów wprowadziło kolejne udogodnienie: dzisiaj deklarację podatkową sporządzić może za nas pracownik urzędu skarbowego.
Starczy przekazać do stosownego urzędu podatkowego PIT-WZ, a więc wniosek o sporządzenie zeznania podatkowego.

W tym wniosku podatnik przekazuje urzędowi dane o korzystaniu z potrąceń od podatku albo dochodu, np.

Oczywiście, że w sieci znajdziesz pasjonujące treści.Na opisywany temat także przeczytasz ciekawe informacje – sprawdź to I przejdź do tekstu (http://demostenes.com.pl/jezyki/niemiecki/)!

z tytułu ulgi na dzieci, sumptów na cele rehabilitacyjne, powiększonych kosztów uzyskania dochodów. Urząd fiskalny, na podstawie danych z wniosku PIT-WZ i posiadanych informacji od chlebodawców albo organów rentowych, samodzielnie przygotuje deklarację podatkową. Formularze w wersji interaktywnej możemy pobrać ze strony systemu e-Deklaracje.

umowa

Autor: Gareth Saunders
Źródło: http://www.flickr.com
Do kiedy powinniśmy się rozliczyć? W tym roku podatnicy rozliczający się według skali podatkowej czy podatku liniowego mają 1 dzień więcej na złożenie deklaracji podatkowej. Jest tak dlatego, że standardowy termin w tym roku przypada w niedzielę. Który blankiet będzie nam pomocny? Deklarację za działalność gospodarczą – deklaracja PIT-36.
Rozliczenia z urzędem fiskalnym zdołamy dokonać: W formie tradycyjnej papierowej w urzędzie fiskalnym. Z owego rozwiązania skorzystają szczególnie tradycjonaliści i podatnicy starszej daty.

Jeżeli chcesz przeczytać większą ilość wiadomości na opisywany temat, wejdź tu, to rzeczywiście świetne opracowanie tego zagadnienia.

Listem poleconym wysyłając formularz w jednostce Poczty Polskiej czy też za pomocą tak zwanego urzędomatu, zatem specjalnego przyrządu do przyjmowania dokumentów podatkowych.

Składając zeznanie PIT z pomocą owego przyrządu należy podać swój PESEL bądź NIP, określić którą deklarację składamy, włożyć do podajnika wypełniony formularz, a później zabrać potwierdzenie.

Author

admin