Coraz krótszy dzień, a tym samym mniejsza ilość słonecznego światła, jakie do nas dociera w ciągu dnia powoduje, że u niejednego dorosłego pojawia się sezonowa depresja. U pewnych osób może się ona zacząć już w październiku i trwać przez kilka miesięcy, aż do powiększenia się dnia i zwiększonej ilości słonecznych promieni. Symptomy zimowej depresji są dość podobne do normalnej odmiany tej choroby, choć ta na szczęście mija, jak tylko będzie więcej słońca.

lampy antydepresyjne -

Źródło: www.ilumina.pl
Może ona dotknąć ona każdego, dzieci i dorosłych, z tym że zdecydowanie częściej będą to kobiety. Do najczęstszych objawów zalicza się obniżenie aktywności, problemy z koncentracją i ogólnie rozdrażnienie. U niejednej osoby występuje też bardzo duża senność i uczucie ciągłego zmęczenia, a także powiększony apetyt, a co się z tym wiąże, zwiększenie masy ciała. Niestety nie odkryto jeszcze pochodzenia tych zaburzeń, lecz jest skuteczny i tani sposób, aby choć trochę je załagodzić.

Najskuteczniejszą metodą eliminacji problemów związanych z niedoborem światła słonecznego jest lampa antydepresyjna.

Te opublikowane tutaj wpisy z www (http://gabinetserenity.pl/oferta/psychoterapia-par) zaspokoją Twą dociekliwość, jeżeli rozpatrywana w tym serwisie sprawa bardzo Cię zainteresowała.

Stosuje ją bardzo duża ilość chorych którzy cierpią na to właśnie schorzenie, głównie z tego powodu, że jest to kuracja tania i bardzo bezpieczna. Lampy używane do naświetlania nie emitują ultrafioletu, dzięki czemu nie występuje ryzyko oparzeń skóry, leczenie nimi zastosować więc mogą nawet kobiety w ciąży i małe dzieci. Czytaj więcej w tym temacie: lampy antydepresyjne na stronie depresjasezonowa.pl

Niepożądane dolegliwości, takie jak ból głowy czy lekkie podrażnienie oczu nie występują często, i są bardzo łatwe do eliminacji przez zmianę charakteru naświetlania. Kuracja tego typu lampami wymaga jednak dużej regularności i systematyczności, bo tylko wtedy może przynieść odpowiednie rezultaty. Jest zalecane, żeby leczenie rozpocząć już pod koniec października, zanim zmieni się czas, bo właśnie ten moment uważa się za początek dolegliwości, i kontynuować je aż do zakończenia zimy. Przez to jest sporo szans na to, że uda się przeżyć ten trudny dla wielu okres bez większych problemów z depresją.

Author

admin