Istnieje sporo możliwości na pomnażanie dochodów firm. Niektóre sposoby inwestowania są również sposobem na to, by ochraniać w pewien sposób zgromadzony już majątek.

Na pewno większą ilość możliwości mają tutaj większe firmy ze sporymi wpływami.
e-marketing

Autor: Rafiq Phillips
Źródło: http://www.flickr.com
Zainteresowanie funduszami inwestycyjnymi dla firm (polecamy pod tym linkiem) jest dobrym sposobem na uzyskanie dodatkowych pieniędzy. Wiele firm korzysta właśnie z takiego wsparcia. Fundusz taki to na pewno więcej możliwości aniżeli standardowa pożyczka z banku. Tego typu fundusz jest również bardziej dostępny niż giełda. Wybierają tego typu posunięcie firmy, jakie nie mają za bardzo możliwości na pożyczkę. Z reguły bowiem kredyt zaciąga się z konkretnym, niesamowicie ścisłym przeznaczeniem, co nie zawsze jest łatwe do zrealizowania.
Ciekawą alternatywą dla dużych firm z dużymi środkami finansowymi mogą być prywatne fundusze inwestycyjne dostępne na Ciekawą alternatywę dla dużych firm ze sporymi środkami finansowymi można zastąpić prywatnymi funduszami inwestycyjnymi. Przez zmiany w przepisach, jakie wprowadzono już kilka lat wstecz, realne jest założenie tego typu funduszu poprzez osobę fizyczną, a co ważne w ogóle nie potrzebna jest do tego zgoda KNF. Trzeba jedynie zgłosić tego typu prywatny fundusz organowi kontrolnemu. środki finansowe, które są w funduszu powinny na pewno należeć jedynie do tego, kto taki fundusz założył. Na taki krok inwestycyjny decydują się natomiast bardzo duże firmy, które posiadają większe przychody.

Jeśli firma ta chce przykładowo odsprzedać część swoich udziałów, to nie jest zmuszona zaraz po sprzedaży płacić dużego podatku, a dopiero po wypłaceniu gotówki z funduszu prywatnego.

Author

admin