Gdy postanawiamy założyć firmę mamy świadomość, że nie zawsze będzie różowo. Wierzymy w to, że mimo wszystko damy radę, bo przecież staramy się robić wszystko, co jesteśmy w stanie zrobić, a nawet więcej. Jednak po pewnym czasie może się okazać, że brak nam pieniędzy, czasem na jakiś rachunek, który należy zapłacić, a zdarza się, że na jakieś konieczne do działania materiały. Nie można jednak się tym martwić, bo tak jest niemalże we wszystkich firmach.

pieniądze

Autor: Barta IV
Źródło: http://www.flickr.com

Musimy wtedy jedynie pójść do banku po kredyt obrotowy dla firmy. Przez taki kredyt zachowamy płynność finansową. Wiadomo, że są osoby, które będą się bały wziąć kredyt, ale nie powinniśmy się nadmiernie stresować. Skoro jest tego typu opcja to lepiej ją wykorzystać, a nie poddawać i zamykać firmę. Kredyt obrotowy możemy otrzymać nawet na trzy lata, także nie będzie trzeba spłacać takiego kredytu w ciągu dwóch czy trzech miesięcy. Dodatkowo po pewnym czasie będziemy mogli powtórnie taki kredyt uruchomić, oczywiście, kiedy zajdzie taka sytuacja. Dlatego gdy brakuje nam pieniędzy na działanie zgodne z planem, to najlepiej zgłosić się do banku i spytać, co bank jest w stanie nam zaoferować.

Jeśli propozycja firmy jest dla Ciebie istotna, to przejrzyj asortyment (http://account-pl.eu/swiadczone-uslugi/uslugi-ksiegowe), który Ci sugeruje. Na pewno jest tym, czego już długi czas szukasz.

Najczęściej okaże się to wspomniany kredyt obrotowy. Czytaj także

Kredyt inwestycyjny dla firmy

kredyt dla firm

Autor: Simon Cunningham
Źródło: http://www.flickr.com

Gdy firma potrzebuje kredytu musi wybrać się do banku. Pracownik powie, jaki rodzaj kredytu okaże się potrzebny w danej sytuacji. Każdy bank tworzy kilka produktów kredytowych, które będą pasowały do sytuacji firmy, która chce się zadłużyć. Jedną z możliwości jest kredyt inwestycyjny dla firm. To rozwiązanie, które pozwala prędzej przeprowadzić zaplanowane inwestycje. Należy pomyśleć, w jakiej walucie tego rodzaju kredyt wziąć, przez ile lat będziemy zmuszeni spłacać raty i czy zasugerowana nam kwota faktycznie okażę się tą odpowiednią, czyli taką, która da możliwość na zaspokojenie potrzeb naszej firmy. Wiadomo, że branie jakiegokolwiek kredytu musi zostać przemyślane. Nie można brać, ciągle jakiś niewielkich pożyczek, bo zdaje nam się, że załatanie obecnej dziury w budżecie okaże się pomocne. Czasem potrzeba długoterminowych opcji, czyli kredytu inwestycyjnego. Polecamy też artykuł:


Author

admin