Dziś jest szczęśliwy dzień. Jak co miesiąc pracodawca przelewa nam naszą pensję. Czy coś może zepsuć dobry nastrój w dniu wypłaty? Może opodatkowanie? Nim Twój szef wynagrodzi Cię pensją, powinien zapłacić podatek od zatrudnienia (nazwany dla pozorów ZUS-em). Później, kiedy już kilkaset złotych przeznaczył na własną część kosztów, musi w Twoim imieniu zapłacić jeszcze jedną część składki za to, że pracujesz jak i rzecz jasna następny podatek ZUS.

rachunki

Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com
Prawdopodobnie Ty wiesz tylko o tej drugiej części, ponieważ tak było napisane w twoim kontrakcie. Jednak prawda jest taka, iż dostając do ręki powiedzmy – jakieś 1500 złotych – twój szef wydał na za pracownika prawie dwa razy tyle. Co masz w zamian? Z podatku nazywanego ZUS-em dostaniesz w bliżej nieokreślonej przyszłości emeryturę jak i wątpliwe świadczenia w przypadku zdarzeń losowych.

Sprawdź: informacje o rozliczeniu w 2017

W ramach składki NFZ otrzymasz miesiące, a nawet lata czekania na usługi lekarskie. W ramach podatku od dochodu będziesz miał urzędników, którzy skutecznie uprzykrzą Ci życie. Czy oprócz tych „korzyści” jest coś dodatkowego między wydatkami pracodawcy na pracownika, a jego rzeczywistym wynagrodzeniem? Nie możemy zapomnieć o podatku VAT, który już jako ostatni obniża wartość naszej wypłaty. Kupują benzynę do samochodu, alkohol, standardowe produkty spożywcze, na każdym kroku zostajemy opodatkowani większą lub mniejszą kwotą.

Jeśli masz zamiar poszerzyć swą znajomość rzeczy na ten temat, to czytaj tu cukier trzcinowy następne wiadomości. Wystarczy wejść w podany link.

Mało kto zwraca na to uwagę, lecz faktem jest, iż podatki to około połowa wartości naszej pracy, a różne instytucje w ramach tych właśnie pieniędzy zapewnia nam kiepskiej jakości usługi lub takie których nie potrzebujemy.

obliczenia podatkowe

Autor: Lucas Hayas
Źródło: http://www.flickr.com
Czy w świetle takich faktów zatem możemy swoje niezadowolenie z powodu pomniejszonej pensji kierować do ”niedobrego pracodawcy”? To nic nam nie da, rozliczenie podatku jak i inne powinności są nieodłączną częścią codziennego funkcjonowania, a już z pewnością wtedy, gdy prowadzimy własną firmę. Tak naprawdę, już od samego początku możemy takich rzeczy doświadczyć, już od zarejestrowania firmy w odpowiedniej placówce.

Informacje rozliczenie w 2017

Należy pamiętać o wszelkich formalnościach, o różnych obowiązkach, jak numer krs, nie możemy pozwolić sobie jednocześnie żadnej rzeczy przeoczyć. Może to skutkować problemami także w późniejszym czasie. Powinniśmy pogodzić się z tym, iż oprócz przysługujących nam praw mamy także swoje powinności do spełnienia. Jednym z takich obowiązków jest właśnie podatek.

Author

admin