Nareszcie zaczęliśmy się przejmować naturą, a utylizacja odpadów odpadów nie jest abstrakcją.

Oddzielanie plastikowych opakowań od reszty śmieci jest już coraz powszechniejszy. Jednak to nie wystarczy. Segregowanie odpadów jest dosyć trudne.

Odpady

Źródło: www.utylinia.pl

Dużo ludzi zauważa, że sortowanie odpadów nie byłoby problemem, gdyby w miastach postawiono specjalne pojemniki na odpady: niebieskie na papier, zielone na szkło i żółte na plastik . To prawda – największe blokowiska są już w nie uzbrojone, ale nie jest to jeszcze norma. Nieobecność pojemników jest usprawiedliwieniem, dlatego że tam, gdzie stoją, lokatorzy często o nich zapominają.

Odpady zanim je wyrzucimy trzeba odpowiednio przygotować. Wyrzucając szklane słoiki, musimy odkręcić zakrętki, a gazety, odpowiednio muszą zostać pozbawione wszystkich zszywek. Nie da się ukryć, że wyrzucamy plastik nie zgniatając i zakręcone – spróbujmy, w końcu to nie wydaje się kłopotem.

Wyrzuć bateriePolskie domy magazynują niebezpieczne śmieci. Nie tylko odpady przemysłowe sprawiają problemy. Przeterminowane leki i baterie ciągle wyrzucamy na zwykłe śmietniki. Ta sama sytuacja dotyczy produktów pielęgnacji roślin i wielu szkodliwych farb. W wielu skepach są określone pojemniki na odpady niebezpieczne, ale nie wszyscy zwracają na nie uwagę. Nie obchodzi ich, że sortowanie śmieci utylizacja odpadów niebezpiecznych jest obowiązkiem, w końcu to my je tworzymy.

Wyrzuć elektroodpadyPodczas odnawiania mieszkania i dużych porządków w mieszkaniach rodzą się problemy, jak wyrzucić niepotrzebną lodówkę albo telewizor. Nie musimy długo myśleć, wszyscy nie raz widzieli te sprzęty przy śmietniku pod blokiem. Żeby z tym walczyć, w różnych miejscowościach przygotowywany jest odbiór odpadów takich jak np. zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny i przy okazji utylizacja. Należy się szybko zorientować. We Wrocławiu zbiórka niebezpiecznych odpadów ma miejsce w największym centrum handlowym parę razy w roku. Każdy może oddać elektroodpady i zamienia ja na upominek. Poza tym miasta otwierają punkty, odbierające nieodpłatnie tego typu odpady od wszystkich. Jak wiadomo działają też przedsiębiorstwa, których zajęciem jest odbiór i utylizacja odpadów niebezpiecznych (dowiedz się więcej).


Author

admin