Pragniesz rozpocząć granie na giełdzie? Należy zacząć od początku. Nauka gry na giełdzie są właściwie takie same dla każdego z nas. Po czym poznać, że czujemy, że wszystko nam się uda? Być może imponują nam sukcesy kolegi, który dzięki giełdzie już nieco się wzbogacił,prawdopodobnie jest odmienna przyczyna, jak nieznaczne wyniki funduszy czy niewielkie oprocentowanie lokat.

Pieniądze

Autor: Seth Sawyers
Źródło: http://www.flickr.com
Po pierwsze, aby wykonać własne postanowienia jest otworzenie rachunku maklerskiego w jednym z domów maklerskich. Jest on wymagany do dokonywania transakcji zakupu i sprzedaży akcji, jak również obligacji i innych narzędzi rynku kapitałowego.

Najistotniejszy błąd, który możemy dokonać na początek, to zacząć działać bez zwykłej wiedzy dotyczącej mechanizmów giełdy. Wspomniana osoba zawiera wtedy transakcje na podstawie rekomendacji biura maklerskiego lub na wyczucie.

Zaintrygował Cię przedstawiany tutaj wpis? Jeżeli tak, warto zobaczyć tutaj (https://www.traple.pl/2018/11/20/dom-aukcyjny-podmiotem-zobowiazanym-do-wyplaty-wynagrodzenia-z-tytulu-droit-de-suite-wyrok-sadu-apelacyjnego-w-warszawie-z-dnia-7-sierpnia-2018-r-i-aca-26318/) pozostałe ciekawe teksty, gdyż one również są godne uwagi.

Jeśli nam się to się uda będziemy bardzo szczęśliwi, ale nie zawsze nam się będzie tak szczęścić, a przecież nie chcemy zbankrutować. W jaki sposób więc zacząć?

Najlepiej zdobywać wiedzę od kogoś, kto ma już pewne doświadczenie, kto coś umie w tych sprawach. Trzeba przyjrzeć się co stosują do zarabiania na giełdzie eksperci. Takie osoby używają jednego z kilku przeciwstawnych nurtów. Pierwszym z nich jest analiza techniczna lub fundamentalne. Zazwyczaj są ze sobą łączone.

forex

Autor: Allan Ajifo
Źródło: http://www.flickr.com

Analiza fundamentalna ma związek ze stwierdzeniem „wartość wewnętrzna spółki”, co oznacza zbiór zasobów pieniężnych, które możemy uzyskać ze spółki w trakcie jej działalności. Możemy w ramach niej wyznaczyć w sumie dwa podejścia. W pierwszym z nich kupujemy, kiedy cena rynkowa akcji jest mniejsza od wartości wewnętrznej. Drugie podejście wynikające z analizy fundamentalnej jest związane z technikami o zdyskontowanych przepływach pieniężnych.

Analiza techniczna stoi w zupełnej opozycji do analizy fundamentalnej. W tym miejscu z kolei chodzi o szukaniu wzorców zachowań, jakie w przeszłości sprawiały określone efekty, co determinuje wzrost lub obniżenie ceny. Pomysł takiego nurtu niweluje dochodzenie przyczyn zmian cen i zupełnie jest zorientowana na ich efektach, które widoczne są na wykresie. Nie jest to tak naprawdę zupełna definicja, ale w skrócie można powiedzieć, że analiza techniczna to po protu analiza kosztów.


Author

admin