O tym, że pracownicze szkolenia odgrywają bardzo istotną rolę w rozwoju pracowników nie od dziś wiadomo. Firmy zyskują przez to dużo lepiej działającą kadrę, sprawniej dającą sobie radę w codziennych obowiązkach i kryzysowych przypadkach. Za to zatrudnieni mogą się rozwijać zawodowo, co dla wielu ma bardzo duże znaczenie, a także mają świadomość tego, że są potrzebni a ich praca jest doceniana.

szkolenie

Autor: COD Newsroom
Źródło: http://www.flickr.com
Spora ilość właścicieli firm trochę się przed nimi broni, głównie z powodu finansów, lecz będą to pozorne oszczędności.

Jeżeli zaciekawił Cię ten tekst, bez wahania przeczytaj jeszcze inne warte przejrzenia (https://www.beltor.pl/oferta/elementy-przenosnika) materiały – z pewnością też Cię zaintrygują.

Jak widać to po wielu badaniach, każda złotówka przeznaczona na szkolenia pracowników w szybkim czasie zwróci się kilka razy, więc należy dobrze przemyśleć, czy jednak nie postawić na odpowiedni rozwój swojej załogi. Szkolenia mają bardzo zróżnicowaną tematykę, na części z nich uczestnicy poznają ścisłą wiedzę z danej dziedziny, inne, tak zwane miękkie poruszają taką tematykę jak twórcze rozwiązywanie problemów albo radzenie sobie w dużym stresie. Wybór odpowiedniego szkolenia powinien być uzależniony od konkretnych potrzeb, bo jedynie wtedy faktycznie będą one przydatne.

W ostatnim czasie rozwinięciem pracowniczych szkoleń są gry symulacyjne. Wykorzystywane są one w coraz większej ilości najróżniejszych szkoleń i nie tylko podnoszą one jakość zajęć, ale również dają uczestnikom możliwość zastosowania uzyskanej wiedzy teoretycznej w praktyce. Wynika to z faktu, że samą najlepiej nawet przekazaną teorię można szybko zapomnieć, a tym bardziej jeżeli ją trzeba będzie wykorzystać w rzeczywistych przypadkach.

prezentacja szkoleniowa

Autor: University of the Fraser Valley
Źródło: http://www.flickr.com
Gry symulacyjne szkoleniowe mają za zadanie umożliwienie pracownikom na to, aby mogli spróbować pod okiem trenera zrealizować określone zadania wiążące się z uzyskaną uprzednio wiedzą. Wprawdzie ma to kształt zabawy, lecz zabawy która ma swoje odbicie w rzeczywistości, ponieważ wiele z tego typu gier opiera się na prawdziwych, autentycznych sytuacjach czy zdarzeniach (sprawdź ofertę). Dzięki takim grom znacznie poprawia się skuteczność szkoleń, bo ktoś, kto podczas gdy wykonał jakieś zadanie na pewno to lepiej zapamięta, niż gdyby tylko o nim usłyszał.

Author

admin