Grzybowo charakteryzuje się również pięknymi, piaszczystymi plażami, które w najbardziej szerokich miejscach mają 40 m. Na wydmach ciągnących się wzdłuż plaży rosną lasy sosnowe. Tworzą one sprzyjający mikroklimat, który ma pomagający wpływ na drogi oddechowe. Na miejscowych plażach, szczególnie po burzach morskich można odnaleźć bursztyny, które wywalane są tutaj łącznie z glonami i skorupiakami. Jeden z odcinków miejscowej plaży wydzielony został dla naturystów.
Do Grzybowa wczasowiczów przyciągają także ciekawe imprezy na świeżym powietrzu. Należą do nich m.in. dwudniowy Jarmark Ceramiczny, w trakcie, którego robione są warsztaty ceramiczne, bednarskie, bębniarskie i plastyczne, a także Letnie Spotkania z Muzyką Klasyczną i Koncerty Kleryków Mariańskich które odbywają się w miejscowym kościele. Interesującym miejscem do odwiedzenia jest Dziwnów. Więcej szczegółów przeczytasz tutaj –
Na obrzeżach Grzybowa i sąsiedniego Kostrzyna mieści się stadnina koni sportowych, z kolei w oddalonym o trzy kilometry od Grzybowa Zieleniewie, rozciąga się kilkuhektarowy teren, określany Dzikim Zachodem. Występuje tutaj wioska indiańska, miasteczko westernowe, mini Zoo, place zabaw, stajnie, ogród, motel i kuchnia szeryfowej. Westernowe miasteczko ma do zaproponowania takie atrakcje, jak: zabawy przy ognisku w kostiumach indiańskich bądź kowbojskich, przejażdżki bryczką, koniem, wielbłądem lub na byku w ramach rodeo.
Przez Grzybowo przelatują liczne trasy (skutery części) rowerowe, które są częścią trasy międzynarodowej. Jednym z najbardziej interesujących jest szlak Bocianich Gniazd, przebiegający przez rozległe torfowiska ze znikającymi jeziorkami i wilgotny las mieszany sosnowo – dębowy będący rzadkością na terenach wydmowych. Ciekawy jest też szlak biegnący z Dźwirzyna do Gąsek, gdzie znajduje się zabytkowa latarnia i gotycki kościół z piętnastego wieku, a także szlak wiodący do jeziora Lesko gdzie swoje schronienie znalazły liczne, interesujące ptaki. Wczasowicze nieraz korzystają też z tutejszych szlaków spacerowych, biegnących wśród sosnowo – dębowych lasów i wkoło wspomnianego jeziora Resko.