Wielu ludziom fala uderzeniowa kojarzy się z czymś negatywnym, jednak w obecnych czasach powinniśmy zacząć kojarzyć falę uderzeniową z metodą leczenia. Fala uderzeniowa jest wykorzystywana w zabiegach leczniczych. O co, w tym chodzi? Otóż, to nowoczesna terapia, która ma wspomóc proces powrotu do zdrowia. Konieczna jest odpowiednia aparatura, która wywołuje falę uderzeniową w wybrany fragment ludzkiego ciała. Przez, co tkanka prędzej się odnawia.

złamana noga

Autor: John Swindells
Źródło: http://www.flickr.com
tego typu terapia(zobacz: psychoterapeutka kraków) może być stosowana przy wielu urazach między innymi przy urazie obręczy barkowej, kolana czy łokcia. Poza urazami związanymi ze stawami, również można zastosować rekomendowaną przez fale uderzeniową przy bólach ścięgien. Cena jednego zabiegu to około sto złotych.

Skręcenia są tak specyficzne, że po następnym skręceniu, czas powrotu do zdrowia jest krótszy
Nasz organizm jest tak skonstruowany, że trzeba na niego niezmiernie uważać. Kiedy, więc chcielibyśmy zacząć trenować wyczynowo, trzeba dowiedzieć się jak musimy się rozgrzewać i jak rozciągać się po treningu. Nie mówiąc już nawet o tym, że trzeba wiedzieć, jak odpowiednio robić poszczególne ćwiczenia. Kiedy przeciążamy stawy, możemy mieć potem dużo kłopotów. niestety niewłaściwie wykonywane ćwiczenia mogą doprowadzić na przykład do skręcenia kolana . Skręcenie stawu kolanowego jest niezmiernie uciążliwa i powrót do sprawności na pewno wykluczy nas z ćwiczeń na spory czas. Często musimy po prostu zacząć oszczędzać kolano i używać opaski uciskowej. Jednak wszystkie opcje przekaże nam lekarz ortopeda. Może on polecić nam na przykład metodę fali uderzeniowej. Nie jest to standardowy sposób leczenia skręcenia kolana, ale wspomaga on szybkość wyjścia z kontuzji. Jednak to lekarz powinien po zbadaniu stopnia skręcenia kolana przedstawić nam taka opcję.

Nie możemy działać na własną rękę, bo to może nam tylko zaszkodzić. Co ważne wszyscy w gorącej wodzie kąpani, niech pamiętają, że ustalone przez lekarza trzy tygodnie nieobciążania stawu kolanowego to trzy tygodnie. Sporo osób robi błąd, bo zdaje im się, że skoro nic ich nie boli po tygodniu, to znaczy, że wszystko jest okej i możemy wracać do treningów. W ten sposób możemy doprowadzić do urazu kolana, który będzie trzeba leczyć jedynie przez operację.


Author

admin