Swego czasu nasze babki i prababki nie miały możliwości udawać się do lekarzy ze wszystkimi swymi dolegliwościami. Same kurowały siebie i swoje potomstwo amatorskimi metodami. Co najwyżej zasięgały porady jak dbać o zdrowie u lokalnej Babki. Nowoczesne leczenie bardzo często opiera się o te podobne zioła i naturalne składniki naszych babek i prababek. To z doświadczeń, prób a także błędów wielu pokoleń naszych przodków czerpiemy dzisiaj.

lekarz

Autor: U.S. Department of Agriculture
Źródło: http://www.flickr.com
Teraz, jeżeli brakuje nam czasu czy też ochoty aby pobiegać po łąkach czy polanach w poszukiwaniu ziółek (choć polecam!), można pójść do pobliskiej apteki (zobacz nimesil) i tam zakupić potrzebne nam lekarstwa, i to nie tylko te wydawane na receptę.

Jeżeli nie cierpimy na nic bardzo poważnego, bez problemu możemy zasięgnąć wstępnej porady u aptekarza. On chętnie służy nam radą: jak dbać o zdrowie, czy powie o profilaktyce zagrażających nam współczesnych chorób, na co niestety w dzisiejszych czasach doktor pierwszego kontaktu nie ma wiele czasu.

tabletki

Autor: themostinept
Źródło: http://www.flickr.com

Aptekarz może poradzić nam również jaka metoda nowoczesnego leczenia jest dla nas najbardziej odpowiednia.

Farmaceuci często polecają na przykład kwas foliowy, którego niedobory należą do najczęściej występujących niedoborów ze wszystkich witamin, a już bez wątpienia zażywać go powinny panie planujące i czekające dzidziusia, bo niedostatek kwasu foliowego u przyszłej mamy mogą być powodem powstawania wrodzonych wad cewy nerwowej u noworodków.

Naprawdę godny uwagi jest również olej z siemienia lnianego, ale tylko ten tłoczony na zimno i przechowywany w chłodziarce. Opcjonalnie możemy kupić wspomniany olej w postaci kapsułek, muszą one być koniecznie zapakowane w ciemne szkło. Jest on doskonałym źródłem Niezbędnych Nienasyconych Kwasów Tłuszczowych w skrócie NNKT: Omega 3, Omega 6 i Omega 9 i do tego w oleju z siemienia lnianego wymienione kwasy występują w bardzo bliskich ideałowi proporcjach! Ja dosyć często przy szukaniu lekarstw i suplementów korzystam z tego źródła – .

Mają one bardzo istotne znaczenie dla rozwoju mózgu naszych dzieci, wpływają znakomicie na układ nerwowy i regulują poziom hormonów. Poza tym wszystkim olej lniany poprawi stan skóry, włosów oraz paznokci mało tego – pomaga w pozbyciu się nadwagi. Nie zapominajmy jednak, że nic nie jest w stanie zastąpić zrównoważonego, racjonalnego sposobu odżywiania się oraz prowadzenia zdrowego trybu życia.

Author

admin