NewConnect jest rynkiem akcji, który jest dość alternatywny. Prowadzony jest przez Giełdę Papierów Wartościowych. Daje możliwość finansowania firmom właśnie powstającym jak również firmom innowacyjnym działających już jakiś czas. Często spotykane sektory na tym rynku to najnowsze technologie w IT, elektronicznych mediach czy alternatywnych źródłach energii. Jak wejść na ten rynek?

firma - obrazeczek

Autor: Presidencia de la República Mexicana
Źródło: http://www.flickr.com

Wejście na NewConnect wiąże się z kilkoma krokami, które należy wykonać. Na początek trzeba przygotować cały biznesplan. Przedstawić w nim osiągnięcia spółki, rozliczyć wszelkie wydatki wiążące się z koniecznym na inwestycje kapitałem. Z dobrze rozpisanym biznesplanem możemy bez kompleksów brać udział w rozmowach odnośnie możliwego wejścia na NewConnect. Dowiedz się więcej: wejście na newconnect z Prometeia.

Dobrze jest skorzystać z pomocy osób czy też instytucji, jakie mogą nam poradzić, jeżeli chodzi o przygotowania do debiutu. Oprócz tego pomogą też często przez pewien czas od wejścia na giełdę. Tego typu nieocenioną pomocą jest na pewno autoryzowany doradca NewConnect.

Czy posiadasz pytania odnośnie do omawianej tematyki? Jeśli tak, to wejdź tu i poznaj informacje (https://lrg-lodz.pl/niszczenie-dokumentow-torun/) na to zagadnienie – z pewnością okażą się one bardzo interesujące.

Warto przejrzeć ofertę różnych doradców. Jest ich obecnie na rynku około setka. Dlatego nie wybierajmy pierwszego lepszego – dowiedz się więcej. W charakterze doradców występują najczęściej kancelarie, banki albo doradcy finansowi. Trzeba wiedzieć, iż tego typu autoryzowany doradca NewConnect nie zawsze będzie chciał podjąć współpracę z nami. Musi wierzyć w nasz pomysł na biznes. W następnej kolejności musimy zdecydować czy nasza oferta będzie prywatna czy publiczna. Prywatna kierowana jest do kierowana jest do poniżej setki inwestorów, oprócz tego w tym wypadku procedura jest z pewnością bardziej prosta.

Dobrze jest zastanowić się nad współpracą z agencją PR. Pomogą nam oni rozreklamować nasz pomysł w mediach, jak również w gronie potencjalnych osób zainteresowanych inwestycją. Przygotować trzeba też parę dokumentów. Pomóc przy tym może autoryzowany doradca. Ważny będzie miedzy innymi dokument dopuszczeniowy, jak również bardzo duży prospekt emisyjny. Trzeba również miedzy innymi mieć świadomość, iż nasza firma powinna być spółką akcyjną, jeśli takową nie jest to należy ją przekształcić. Następnie należy podpisać kontrakt z Animatorem Rynku albo też Market Markerem. Będzie on dbał o płynność w obrocie akcjami naszej spółki. Do Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych trzeba wystąpić o zarejestrowanie akcji, a do GPW wystosować wniosek o wprowadzenie akcji firmy na rynek. Nadszedł czas na debiut na giełdzie. To jednak dopiero rozpoczęcie drogi. Trzeba znaleźć się w tej innej, nie zawsze prostej rzeczywistości. Czytaj więcej na capital.prometeia.pl.


Author

admin