Zaraz po zakończeniu studiów nadchodzi taka chwila, gdy zaczyna się poszukiwać pierwszej poważnej pracy. Oczywiście bardzo wiele osób jeszcze w trakcie studiów szuka jakiegoś zajęcia, dorywczej pracy, letniego wyjazdu zagranicę czy wolontariatu, ale szukanie pracy zaraz po skończeniu studiów wygląda trochę inaczej. Najczęściej poszukujemy pracy, w której moglibyśmy zagrzać miejsce, a nie przepracować kilka tygodni, tymczasowo i zrezygnować.

Praca księgowej

Autor: John Davis
Źródło: http://www.flickr.com
Rynek wypełniony jest ofertami wakatów z wielu rozmaitych branży. Aby się o tym przekonać wystarczy zobaczyć, jaką ilość wyników wyszukiwania wskaże nasza wyszukiwarka. Ważne jest, żeby powiedzieć sobie, co z naszej działalności zawodowej umiemy robić najlepiej,w czym moglibyśmy się odnaleźć i w czym czujemy się dobrze. Jeżeli nie całkiem umiemy określić, jaki typ pracy szczególnie przypadłby nam do gustu, dobrze złożyć aplikacje do przedsiębiorstw o odmiennych charakterystykach, by sprawdzić w praktyce, co tak naprawdę chcemy robić w przyszłości, a czego chcemy zdecydowanie uniknąć.

Osoba kreatywna, o dużej giętkości i niezłym podejściu do ludzi będzie poszukiwała innego typu miejsca pracy niż osoba nastawiona na realizowanie zadań i z ogromną wiedzą, lecz bez umiejętności dzielenia się nią. Sporo osób po prostu rozpoczyna od szukania wśród znajomych, szukania w sieci i w miejscowej prasie.

Sprawdź ten link! To naprawdę ta propozycja (http://www.warsaw.nobuhotels.com/pl/love-nobu/), jest tam wiele przydatnych danych! Zobaczysz, z pewnością się nie zawiedziesz.

W internecie poszukują używając słów „oferty pracy Legnica” lub „oferty pracy Stargard Szczeciński”, aby otrzymać rezultaty wyłącznie ze swojego miasta. Jest to całkiem dobry system i wyszukiwanie w sieci jest z pewnością dużo szybsze niż w gazecie.

Wpisanie nazwy miejscowości wprowadza pewne zawężenie, bo szukając po słowach „oferty pracy Legnica” nie dostaniemy raczej listy wyszukań z północy kraju, lecz takie hasła jak „praca Bytom” niestety powodują, że wyników nadal jest po prostu bardzo wiele. Właściwe szukanie także jest pewną umiejętnością, którą dobrze jest mieć. Poszukując ofert pracy w gazecie nie będziemy mogli używać do wyszukiwania kombinacji control+F. Warto rozszerzyć hasła „praca Bytom” albo „oferty pracy Stargard Szczeciński” o słowa, jakie opisują miejsca, w jakich chcielibyśmy znaleźć zatrudnienie, na przykład: szkoła, urząd (więcej ofert). Wyniki powoli zawężą się do takiej liczby, którą będziemy mogli spokojnie przeanalizować.

Author

admin