Apteczka pierwszej pomocy to pojemnik, w którym trzyma się artykuły i preparaty pierwszej pomocy. Taka skrytka powinna być odpowiednio oznaczona, trwała oraz czysta. Pojemnik ze środkami medycznymi musi mieć miejsce w każdym mieszkaniu, biurze oraz samochodzie. Nie można lekceważyć jej przydatności. Wypadek ma możliwość zdarzyć się w każdym miejscu i warto posiadać pod ręką wszystko to, co pomoże w bandażowaniu ewentualnych uszkodzeń.

apteczka

Autor: Medisave UK
Źródło: http://www.flickr.com
Nikt nie zaprzeczy, iż apteczka pierwszej pomocy okazuje się niezastąpiona w przedsiębiorstwach przemysłowych, ale przecież nieszczęście ma możliwość się zdarzyć także w biurze. Obu wyposażenie nie może być oczywiście identyczne. Trzeba apteczkę zawsze dostosować do okoliczności. Nie ma czegoś takiego jak uniwersalna apteczka pierwszej pomocy, która byłaby odpowiednia do wszystkich sytuacji, jej zawartość należy wypełniać i dostosowywać do warunków. Z tego względu wyróżniamy kilka typów takich przyborników: apteczka do zastosowania w przemyśle (z myślą o biurowcach, fabrykach i halach produkcyjnych), apteczka samochodowa (wykorzystuje się ją oczywiście w wypadkach drogowych; musi mieć zarówno środki, jakie ochronią osobę pomagającą, jak i sporą ilość różnych materiałów na rany), apteczka na ścianę (jest najbardziej popularna, ale tym samym jest najsłabiej pomocna przez wzgląd na brak mobilności), i na koniec apteczka osobista (znajdują się w niej najczęściej różne dostępne medykamenty oraz specyfiki medyczne, jakie posiadamy na stanie (Czarmed.pl).

bandaż

Autor: jynmeyer
Źródło: http://www.sxc.hu
W naszym kraju nie ma norm, które określałyby, jakie elementy powinna zawierać apteczka pierwszej pomocy. Powinno się dobierać jej wyposażenie w zależności od przeznaczenia i ilości osób, jakie ma ratować. Apteczka medyczna powinna mieć to wszystko, co pomoże nam walczyć o stan oraz życie ofiar.

Nie możesz doczekać się kolejnych wpisów? Stworzyliśmy dla Ciebie hiperłącze do serwisu (http://instytutboczarska.pl/medycyna-estetyczna-i-przeciwstarzeniowa/), które da Ci szansę, by zapoznać się z dużą dawką świeżych wiadomości.

Warto mieć na uwadze, iż nie jest to schowek na medykamenty dezynfekujące albo przeciwbólowe. Apteczka pierwszej pomocy musi kondensować raczej sporą liczbę opatrunków, plastry, nożyce, pled termiczny, gazy, chusta trójkątna itp.


Author

admin