Piaszczyste plaże, wydmy i cudowne zachody słońca na sopockim molo, nasze polskie morze bez wątpienia może pochwalić się wieloma cudnymi atrakcjami, chwilami i ulotnymi momentami, które nie każdy potrafi docenić. Jeżeli jednak zdecydujemy się na wczasy nad Morzem Bałtyckim, śmiało musimy dać sobie okazję na rozpoznanie wszystkich magii tego miejsca.

odpoczynek nad Bałtykim

Autor: Jörg Schubert
Źródło: http://www.flickr.com
Romantycy z pewnością nadzwyczaj ochoczo wstaną o świecie i przyjrzą się wschodzącemu słońcu, wzbijającemu się poza widnokrąg. Zmieniająca swój kolor woda, również budzące się do obecności firmament, umieją uczynić ogromne doświadczenie nawet na osobach, jakie na pozór są obojętne na wdzięki natury. Wiele osób, ze względu na godzinę, woli obserwować zachodzące słońce, ten widok zdecydowanie też ma własny niewykonalny do opisania piękno. Przechadzając się skrajem morza i wpatrując się w fale zawsze warto zerknąć także pod nogi, być może okaże się, że naszym oczom pokaże się niebanalna muszelka, czy nawet krztyny jantaru.

Nie ociągaj się, a jeżeli zafascynował Cię ten temat, to odsyłam tutaj. W tamtym miejscu znajdziesz ciekawe wątki.

Powinniśmy zatrzymać się na pewien czas, gdyż są dostępne kwatery prywatne nad morzem i nasycić oczy tymi niesamowitymi widokami.

Morze, plaża

Autor: Maciej Kasprzyk
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli mamy ochotę na oryginalną eskapadę trasą naszego Morza Bałtyckiego, podróż powinniśmy zapoczątkować od Helu, czyli punktu w najwyższym stopniu wysuniętego na wschód. To skąpane z trzech stron morzem miejsce jest ogromnie atrakcyjne i entuzjastycznie odwiedzane przez podróżników. Jest możliwość spotkać foczki, można odwiedzać starocie wojskowe, tu także jest możliwość się zatrzymać i spędzić niezapomniane wakacje (zobacz: wakacje nad morzem w Polsce). Kierując się dalej nie sposób nie zatrzymać się na chwilkę w Jastarni, jednakże to Łeba na wielu osobach sprawia zdumiewające przeżycie. A wszystko ze względu na to, że znajdują się tu oszałamiające wydmy, jakie poniektórzy ochoczo porównują do pustyni. W skwarne letnie dni naprawdę wolno poczuć się tutaj jak na Saharze, na szczęście jednakże znalezienie oazy nie jest tu tak kłopotliwe. Należy potwierdzić, że jakikolwiek zakamarek brzegu Morza Bałtyckiego ma swój bajeczny urok i każdego roku wszyscy chętnie wracamy do owych miejsc.

Author

admin