Dieta raw food to głównie produkty pochodzenia roślinnego. To znaczy zalicza się tu świeże owoce oraz warzywa, lecz i kiełki, orzechy albo nasiona. W taką dietę jednak mogą też wejść owoce morza, jajka oraz mięso. Wszystko dotyczy poglądów, a każda osoba powinna sama dobrać sobie swoją dietę.

stragan z warzywami

Autor: Kristina D.C. Hoeppner
Źródło: http://www.flickr.com
Zwolennicy diety na surowo posiadają własne argumenty przeciwko żywności, jaka jest poddana termicznej obróbce. W tego rodzaju jedzeniu zabijane są enzymy naturalne, które normalnie są w żywności, a to przyśpiesza proces starzenia i powoduje wzrost wagi. Podczas smażenia, pieczenia lub gotowania wytwarzany jest również akrylamid, związek toksyczny jak również szkodliwy, natomiast znajdujące się w jedzeniu witaminy jak i wszystkie dobre związki ulatniają się – a zdrowie.

Tego typu dieta jest coraz bardziej popularna, także w Polsce.

Podoba Cię taki artykuł? W takim razie przeczytaj jeszcze to, w tym miejscu również zamieszczono tylko świetne informacje (https://dentistree.pl/index.php/zalecenia-pozabiegowe/), które z pewnością Cię zaciekawią.

Coraz więcej osób stara się wprowadzić ją do swojego życia, w zwiąku z tym dieta raw w Polsce ma coraz więcej fanów. Twierdzi się, iż niewskazane jest natychmiastowe przechodzenie na ten sposób żywienia, bo nie można przewidzieć, w jaki sposób zareaguje nasz organizm. Ten organizm jest tak właściwie przyzwyczajony do spożywania przetworzonych produktów, w związku z tym tego typu dieta może być dla niego prawdziwym szokiem. Najlepiej w związku z tym stopniowo rezygnować ze przyjmowanego dotychczas pokarmu, na to miejsce powoli natomiast wprowadzać coraz większą ilość surowych warzyw oraz owoców. Można również zdecydować się na odmianę łagodniejszą, czyli na przykład w 20% pozostać przy tradycyjnej, ale zdrowej diecie- przekieruj do źródła.

owoce i warzywa - zdrowo

Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com
Szczególnie, jeżeli chcielibyśmy wprowadzić tą dietę młodym osobom ta decyzja powinna być przemyślana, na pewno nie ma sensu w takiej sytuacji używać jej w 100%. Trzeba pamiętać, iż raw food to coś więcej niż jedynie owoce i warzywa. Musimy mieć trochę informacji, chęci i samozaparcia. Jeśli pragniemy czuć się dobrze, musimy mądrze postępować, żeby z wyczuciem dawać swojemu ciału to, czego faktycznie mu potrzeba. Przez to będziemy mieć energię do działania oraz sprawnego funkcjonowania. W naszym kraju można z powodzeniem wprowadzać taką dietę, szczególnie, że polska zdrowa żywność (przejdź sklep z żywnością ekologiczną) jest rzeczywiście dobrej jakości.

Author

admin