Nadwaga jest coraz częściej spotykanym kłopotem spotykanym pośród osób całym świecie i przyczyną powikłań takich jak przykładowo: zaburzenia w gospodarce lipidowej i węglowodanowej, układzie kostno – stawowym, pokarmowym i endokrynnym. Efektami takich problemów jest zwiększone ryzyko umieralności np. z powodu chorób sercowo – naczyniowych, jak również z powodu nowotworów.

Autor: Flickr.com

Pierwszym krokiem przy eliminowaniu nadwagi zawsze winna być zmiana niedobrego stylu życia tzn. zmiana szkodliwych nawyków żywieniowych i powiększenie aktywności fizycznej. W celu zmniejszenia masy ciała pomóc może w dodatku dieta odchudzająca. Można wymienić różnorodne rodzaje diet. Specjalne różnice w sposobie jakim jest dieta odchudzająca polegają na różnym stosunku makroskładników: białka, tłuszczu i węglowodanów. Do diet skuteczniejszych można zaliczyć np. dietę: niskoenergetyczną, bardzo niskoenergetyczną, niskowęglowodanową, czy wysokobiałkową. Dodatkowo nadmiar toksyn w ciele może sprawiać brak energii, zmęczenie, problemy z koncentracją lub ziemisty kolor skóry. Jednym ze sposobów na pozbycie się szkodliwych substancji z ciała jest dieta oczyszczająca. Nie należy więc trudzić się kilkudniową głodówką, by pozbyć się toksyn. Wystarczy bowiem jadłospis owocowo-warzywny. Aby skutki diety oczyszczającej były satysfakcjonujące trzeba wyeliminować kawę, herbatę, alkohol i papierosy. Z posiłków należy także wyeliminować produkty przetworzone, tłuszcze, cukry złożone i białka. Potrawy przyprawiać można ziołami, sokiem z cytryny i sosem vinegret. Należy również wyeliminować z jadłospisu sól i różnorodne substancje wzmacniające smak. Przykładowa dieta oczyszczająca powinna trwać minimum dwa tygodnie. Najbardziej znane diety oczyszczające to dieta oparta na ryżu, warzywna oraz owocowo-warzywna. Dieta oczyszczająca we współczesnych czasach to dla sporej ilości osób konieczność.

Wzmocnij serce właściwą dietą

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Toksyny i szkodliwe substancje kumulują się w organizmie w wyniku niezdrowego trybu życia. Ich źródłem jest w dodatku szkodliwa żywność bio – (żywność ekologiczna) oraz zanieczyszczona woda, powietrze i gleba. To właśnie dlatego mamy negatywne samopoczucie i często chorujemy na rozmaite dolegliwości ze względu na osłabienie odporności. Zanieczyszczony organizm stara się sam wrócić do zdrowia, jednak w wielu przypadkach niekonsekwentnie. Gdy toksyn jest zbyt wiele objawiają się one infekcjami, a nawet zaparciami lub groźniejszymi schorzeniami. By wygrać z substancjami szkodliwymi trzeba wyeliminować niektóre pokarmy z jadłospisu oraz dostarczać ciału składników odżywczych, które przyspieszają odnowę organizmu i jego oczyszczanie.
A zatem zdrowy wygląd bez nadwagi i toksyn w organizmie jest możliwy. Potrzeba tylko odrobina samozaparcia, by wrócić do zdrowia. Trzymanie się kilku podstawowych zasad żywienia powinno skutecznie usunąć substancje szkodliwe z organizmu. A więc korzystaj z diety i ciesz się zdrowiem.

Poznaj informacje: .

Author

admin