Podejmowanie wielu mniej lub bardziej ważnych decyzji co do sfinansowania projektu zajmuje często w dzisiejszych czasach cenny czas, który wielu osobom ucieka ogromnie szybko przez palce. Niekiedy nawet idealny projekt z powodu różnych czynników może napotkać problemy finansowe. Wiele razy projekty i wynalazki, które mogłyby się cieszyć uznaniem, nigdy nie wyszły poza sam plan. W takich wypadkach cudownym rozwiązaniem okazuje się crowdfunding, który pozwala na rozpowszechnienie projektu i efektywną zbiórkę pieniędzy.

Crowdfunding jest formą finansowania wyjątkowo łatwą i pomysłową jednocześnie – polega na zebraniu środków przez osoby zaciekawione danym projektem poprzez małe jednorazowe wpłaty, zwykle za pośrednictwem internetu – blogów, stron internetowych i portali społecznościowych. Powodzenie crowdfundingu polega przede wszystkim na przystępnym i interesującym pokazaniu pomysłu, i na podkreśleniu jego użyteczności.

skąd wziąć pieniądze?

Autor: Andrius Repsys
Źródło: http://www.flickr.com

Dużą liczbę przykładów konkretnych zalet tego rodzaju zbiórki da się wyszukać w necie wpisując chociażby hasło crowdfunding. Najlepiej zawsze przeprowadzić początkową selekcję najważniejszych cech, jakie interesują klienta, aby wiedzieć, czego konkretnie się poszukuje w reklamie projektu i nie trwonić za dużo wiele czasu na rozmyślanie nad jego treścią. Jest ogrom platform i serwisów, które ułatwiają lub są pośrednikiem crowdfundingu. Całe jednak powodzenie akcji zależy od jej jak największego rozpowszechnienia, z tej przyczyny istotny jest koncept, nowatorskość i humor. Najlepiej, by podchodzić do projektów tak, by były one dla odbiorcy nietypowe, wyśmienite i przyciągające wzrok. Crowdfunding nabiera także wysokiej popularności w Polsce – .

Pozostałe charakterystyczne branże, w których crowdfunding jest nadzwyczaj widoczny, to muzyka, literatura i wynalazki.

Zaloguj się do serwisu i dowiedz się również (http://sklepnumizmatyczny.pl/), czy nasz dodatkowy artykuł będzie ciekawy. Będzie nam także bardzo przyjemnie, jeżeli napiszesz komentarz.

Tego rodzaju pozyskiwanie środków stanowi zarazem dobry sposób na walkę z sieciowym piractwem – zamiast zniechęcać ludzi do ściągania płyt, zachęca się ich do wpłacania dobrowolnych kwot. Choć pozornie nie są to znaczne sumy, zebrane razem sprawiły, że wielu niezależnych muzyków wydało płyty i brało udział w koncertach oraz festiwalach. Trudno zatem zaprzeczyć wnioskowi, że finansowanie projektu poprzez crowdfunding sprawia, że niewiele się ryzykuje, a jest on znakomitą drogą na zwiększenie popularności, niezbędnej do sukcesu.

Najbardziej trafionym wyjściem z sytuacji może być najczęściej wcześniejsze zapoznanie się z zdaniem internautów. W ten sposób da się pozyskać ważne informacje o takim zjawisku jak crowdfunding. W Internecie nie brakuje ludzi, jacy zdecydowanie z chęcią podzielą się własnymi doświadczeniami, ocenią konkretny projekt ,jak również dostarczą wielu bardzo wartościowych informacji o otrzymanym feedbacku – więcej wskazówek.

Author

admin