Przyznajmy to, iż każda z nas marzy o pięknej skórze przez cały czas. Dochodzą także pozostałe kwestie, jak codziennie golenie nóg czy brak umiejętności w woskowaniu. Co poczynić, jak owłosienie to rzeczywisty kłopot? Szukasz efektywnej metody, lecz już tracisz nadzieję, iż da radę to odmienić? Poszukujesz metody dzięki której pozbędziesz się zbędnych włosków na długi czas? Jeśli owszem, to depilacja laserowa jest zdecydowanie dla Ciebie.

Depilacja laserem, nazywana także epilacją to niezbędny must have dla modelek czy aktorek. Od paru lat mogą już z tego korzystać też zwykłe kobiety, chociaż przydatne jest to także dla mężczyzn (). Kusi obietnicą likwidacji niepotrzebnego owłosienia efektywnie i prawie bezboleśnie. Powinniśmy jednocześnie potwierdzić, że pojawiło się sporo opinii na ten temat, jedne z nich prawdziwe,

Depilacja laserowa nóg

Autor: Elite
Źródło: Elite

niektóre nieprawdziwe. Jak więc jest z najbardziej istotnymi kwestami które dotyczą depilacji? Przede wszystkim czy depilacja laserowa jest bezpieczna?

Na pewno, gdyż laser to bezinwazyjna metoda depilacji. Nie sprawia, że nasza skóra będzie uszkodzona czy choćby podrażniona. Być może więc stosowana w tak wrażliwych miejscach jak pachy, twarz (polecamy protetyka stomatologiczna) czy okolice bikini. Wiązka światła lasera nie uszkadza delikatnego naskórka, za to czyni, to co powinna – niszczy mieszki włosowe. A czy jest to bolesne? Niestety, troszkę tak, chociaż wiele osób jest zdania, iż jest w pełni bezbolesny. Na szczęście ból jest bardzo mały, gdyż jesteś w stanie odczuwać delikatne pieczenie albo szczypanie. Oczywiście, odczucia te są subiektywne, zależą od Twojej tolerancji na ból. Jest jednakowoż pewna zależność, jaka mówi, że im bardziej grube włoski, tym znaczniej odczuwalne impulsy.

Każdy taki zabieg jest wspomagany przez specjalny czynnik który zmniejsza ból, na przykład, zimny żel, schłodzona końcówka lasera. A czy każdy może się poddać takiemu zabiegowi? To nie do końca prawda, ponieważ jest wiele przeciwwskazań do zabiegów z laserem, na przykład ciąża, bielactwo lub padaczka. Jeśli zaś masz skłonności do przebarwień to lepiej sprawdzi się maszynka do golenia lub wosk w plastrach. Odpowiednim rozwiązaniem będzie z pewnością Cosmelan. Jest to bardzo skuteczna metoda, jaka likwiduje plamy barwnikowe pochodzenia hormonalnego. To faktycznie właściwa alternatywa, gdy nie możemy korzystać z depilacji laserowej.

Author

admin