Każda pani jako przyszła matka, powinna zatroszczyć się o rozwój swojego dziecka jeszcze przed jego narodzinami. Musi dbać o zdrowe żywienie, nie powinna pić alkoholu a także palić papierosów. Trzeba też upewnić się, czy nadchodzące dziecko nie odziedziczyło żadnego schorzenia genetycznego lub wrodzonego.

Autor: Haltex

Badanie prenatalne to test zarodka wykonany w czasie rozwoju wewnątrzmacicznego. Jego zadaniem jest wykrycie błędu chromosomów, dolegliwości wrodzonych i genetycznych u przyszłego malucha. Rekomendowane są w szczególności kobietom ciężarnym po 35. roku życia tudzież tym, które są w ciąży po raz pierwszy lub posiadały przerwę po minionej ciąży około 2-5 lat. Istnieją dwa ich typy: nieinwazyjne, które opierają się o testy (testy nietolerancji pokarmowej szczecin) krwi lub inwazyjne, które wymagają pobrania np. płynu owodniowego oraz sprawowane są wówczas, jeśli coś zaniepokoi lekarza.

Badanie prenatalne (bezpieczne badania prenatalne) zaleca się dlatego, iż niektóre z dolegliwości można leczyć zanim maluch przyjdzie na świat, niemniej jednak nawet, jeśli nie byłoby to możliwe, medycy są w stanie należycie przygotować rodziców na poród takiego potomka oraz opiekę nad nim, a oprócz tego siebie na udzielenie ewentualnej pomocy noworodkowi od razu po przyjściu na świat.

Ów zabieg zapobiegawczy jest refundowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia, jednakże skierowanie wypisuje ginekolog. Jeśli jednak owy lekarz psycholog w dublinie zakomunikuje, iż nie ma wskazania na to badanie, a kobieta niezwykle pragnie je wykonać, musi sama za nie zapłacić. Gdy wynik pokaże, że na świat przyjdzie przewlekle chore maleństwo, do rodziców należy definitywna decyzja.

Mogą oni podporządkować swój żywot do nowej sytuacji, wysilać się wygospodarować jak najwięcej czasu dla swojego potomka bądź też zdecydować się na aborcję. Poprawnie z wiążącymi nas statutami podstawą do poniechania ciąży jest wysokie prawdopodobieństwo uciążliwego i nieodwracalnego upośledzenia zarodka i nieuleczalnej choroby zagrażającej egzystowaniu dziecka czy też matki.

Poród – najpiękniejsza chwila w życiu?

Autor: Bird&Co Sp. z.o.o.
Źródło: Bird&Co Sp. z.o.o.

Mając na względzie dobro noworodka i rodziców, przyszłe matki powinny dbać o siebie w okresie ciąży.Po pierwsze zdrowo się odżywiać, dbać o zasadniczą aktywność fizyczną ale i badać się. Dzisiejsze statystyki pokazują, że trzy na sto zbadanych pań nosi w sobie zarodek, w którym przez badanie prenatalne znaleziono wady lub chorobę, tymczasem szacowany odsetek par, który w tej sytuacji decyduje się na aborcję to 3%.


Author

admin