Nietrzymanie moczu to kłopot wielu pań. Niestety jedynie nieliczne wybierają się do lekarza, ponieważ wstydzą się niniejszej przypadłości, mimo że można sobie z nią poradzić. Trzeba wyłącznie wiedzieć w jaki sposób.
Rozpocznijmy od tego, kto przeważnie boryka się z tym niedomaganiem. To zwykle panie po 60-tym roku życia, jednak zdarzają się również młodsze przedstawicielki płci żeńskiej, na ogół po przebytej ciąży.
Rozpocznijmy od tego, kto przeważnie boryka się z tym niedomaganiem. To zwykle panie po 60-tym roku życia, jednak zdarzają się również młodsze przedstawicielki płci żeńskiej, na ogół po przebytej ciąży.
Źródło: IBSS BIOMED
Przez nieprawidłową pracę dolnych dróg moczowych mocz wydobywa się w nieprzewidzianych sytuacjach, np. w trakcie kichania czy większego wysiłku fizycznego. Jest to bardzo kłopotliwe, zatem jeśli także twoim utrapieniem jest nietrzymanie moczu, leczenie warto jest zacząć jak najwcześniej, by onieśmielenie przestało nam towarzyszyć dzień w dzień (Gyn Centrum – leczenie chorób sfer intymnych). Gdy zdecydujemy się pójść do lekarza, ten musi przepisać nam odpowiednie badania, dzięki którym prawdopodobne będzie stwierdzenie, jak bardzo rozwinięta w naszym przypadku jest wskazana dolegliwość. Badania te niestety nie za każdym razem są miłe, jednakże dobrze jest się im poddać, aby wszcząć potrzebne leczenie. Na czym polega? W pierwszym etapie wystarczy ćwiczenie mięśni Kegla, by przywrócić wydolność mięśni, jakie osłabły oraz znowu móc je kontrolować. Ćwiczenia wymagają regularności, ale po paru tygodniach można zaobserwować upragnione efekty. Jeżeli nie przynoszą satysfakcjonujących rezultatów, wymagane będzie leczenie farmakologiczne.
Źródło: Tempur
Lekarstwa trzeba przyjmować według zaleceń lekarza, a ich celem jest wzmocnienie cewki moczowej. Przy pomocy medykamentów będzie elastyczna i nie pozwoli na popuszczanie moczu. W najgorszym wypadku konieczna może stać się operacja. Lekarze chirurdzy starają się ponownie w odpowiednim miejscu umieścić pęcherz, tak, jak jest to w jego naturalnej postaci. Niestety trzeba być świadomym, że operacja nie zawsze jest końcem choroby. U 30% kobiet nie przynosi rezultatów, których oczekują, dlatego wymagane jest kontynuowanie leczenia farmaceutycznego.
Na koniec należy dodać, że nieodzowne są także inne działania, np.
Na koniec należy dodać, że nieodzowne są także inne działania, np.
Czy masz ochotę przeglądnąć na nowej witrynie nasz aktualny artykuł (https://www.niebieskarzeka.pl/psychiatria-wroclaw/)? Myślimy, że tak. Zatem zapraszamy do zalogowania się.
rzucenie palenia, troska o właściwą wagę, ponieważ każdy nadmierny kilogram uciska drogi moczowe. Warto też zrezygnować z pokarmów, jakie mogą drażnić pęcherz moczowy. Są to nade wszystko alkohol, kofeina, cytrusy oraz ostre przyprawy.